Wakacje z dziećmi w Łukęcinie

Wybierając miejsce na wakacje z rodziną zależy nam na spokojnym, cichym miejscu, ale jednocześnie na atrakcjach dla naszych pociech. Fantastycznym miejscem jest Łukęcin. Jest to mała miejscowość nad brzegiem morza Bałtyckiego z czystą i piaszczystą plażą, która nawet w sezonie nie jest zatłoczona. Baza noclegowa (Łukęcin noclegi) oferuje nam możliwość noclegu w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, które dostosowane są tak, aby przyjąć najmłodszych gości.

W Łukęcinie najlepszą atrakcją jest plaża, która jest czysta, piaszczysta i przede wszystkim niezatłoczona. Dzięki temu dzieci będą miały mnóstwo miejsca do zabawy w wodzie i piasku. Budowanie zamków i babek to wspaniale rozwijająca zabawa. Atrakcją dla dzieci z pewnością będzie także park linowy. Możemy go znaleźć w Pobierowie (Pobierowo info), nad brzegiem Bałtyku. To doskonała zabawa dla małych i dużych.

Trasy są o różnym poziomie trudności dostosowanym do wieku dziecka. Pod opieką specjalistów możemy czuć się bezpiecznie i nie martwić się o swoje pociechy. Przeszkody, kładki, tunele na wysokości pozwolą nam i naszym dzieciom sprawdzić swoje umiejętności. W tej samej miejscowości możemy również wybrać się do parku zabaw "Fun Park", w którym dzieci mogą skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, zamków i trampolin.

Niedaleko od Łukęcina znajduje się niewielka miejscowość Dziwnów, skąd możemy odbyć rejs statkiem. To wspaniałe doświadczenie dla naszych pociech, z pewnością zapamiętają je na długo. Przejeżdżając przez Dziwnów dzieciaki na pewno dostrzegą wesołe miasteczko, z którego będą chciały skorzystać. Znajdują się tu karuzele, kolejki z autami i inne ciekawe atrakcje. Ciekawą opcją dla małych turystów będzie również wizyta w Bałtyckim Parku Dinozaurów, gdzie można skorzystać ze ścieżki edukacyjnej i przekonać się o wielkości tych stworzeń, które kiedyś chodziły po naszej ziemi. Dodatkową atrakcją tego miejsca są przeróżne place zabaw czy park linowy.

Wakacje w Łukęcinie zapewnią nam i naszej rodzinie spokój na pięknej, piaszczystej plaży, na której z łatwością znajdziemy odpowiednią ilość miejsca. Dzięki okolicznościom przyrody, pobliskim lasom, morskiemu powietrzu zrelaksujemy się, nabierzemy sił i doładujemy się pozytywną energią. Urlop w okolicach Łukęcina z pewnością będziemy dobrze wspominać.

Atrakcyjna miejscowość turystyczna – Tylicz

W województwie małopolskim {województwo małopolskie – zajrzyj na Wikipedię}, leży ciekawa miejscowość turystyczna Tylicz. Nie ma ona zbyt wielkich rozmiarów, ale atrakcji dla turystów w niej nie brakuje. Ulokowany jest na pograniczu dwóch popularnych mezoregionów, Beskidu Sądeckiego oraz Beskidu Niskiego.

Miejscowość ta jest usadowiona bardzo blisko granicy ze Słowacją, nic więc dziwnego, że można tu także spotkać wielu turystów z tego państwa. Słynie ze swoich Pijalni Wód Mineralnych – Źródło Bradowiec oraz Zdrój Główny, w miejscach tych można się napić zdrowotnej wody, która niezwykle korzystnie wpływa na nasz organizm i poprawia kondycję człowieka.

Jeśli zaś chodzi o zabytki tej miejscowości, to na szczególną uwagę zasługuje tu Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Cerkiew św. Kosmy i Damiana. Warto też przyjrzeć się z bliska Pomnikowi Kazimierza Puławskiego, który został postawiony w 650-lecie tego miasteczka. Do Tylicza przyjeżdżają turyści w różnych celach. Jedni chcą skorzystać z Pijalni Wód Mineralnych, inni szukają wypoczynku na łamach natury, jeszcze inni przyjeżdżają tu zimą, by skorzystać ze stoków narciarskich.

W okolicy znajduje się Centrum Narciarskie Master-Ski oraz Stacja Narciarska. To istny raj dla zapalonych amatorów zimowego szaleństwa na śniegu. Stoki są przygotowane przez cały sezon, dobrze oświetlone i zabezpieczone. Dzięki temu jazda na nich jest bezpieczna i komfortowa. W okresie zimowym narciarze i snowboardziści są przeważającą większością turystów w tym rejonie.

Baza noclegowa Tylicza proponuje różne opcje noclegów, spełniające wszystkie oczekiwania {noclegi Tylicz – zajrzyj na Meteora}. To głównie domy wczasowe, pensjonaty i hotele, gdzie można sobie wynająć pokój na dowolną ilość czasu. Większość tych noclegów jest położona stoków i baz narciarskich, co dla pasjonatów nart jest nie lada gratką. Można również znaleźć nocleg w kwaterze prywatnej, bo wielu mieszkańców udostępnia swoje pokoje przyjezdnym. Są one dosyć tanie, dlatego też wiele osób się na nie decyduje. Z kolei pobyt w hotelu, może dostarczyć niezapomnianych wrażeń, bo oferują one dostęp do Strefy SPA, do basenów, czy własnych restauracji. W ten sposób można bardzo miło spędzić czas, poza godzinami spędzonymi na stoku. Okolica Tylicza jest bardzo malownicza, są tu szlaki turystyczne i ścieżki spacerowe, co umożliwia przyjemne zwiedzanie tego miejsca.

Toruń – nowoczesność w cieniu zabytków

Najpiękniejszym i najcenniejszym średniowiecznym miastem w Polsce jest niewątpliwie Toruń. Jego historia jest bardzo długa i sięga aż XIII wieku. Z daleka już widać czerwone wieże kościołów, domy i mury obronne, które odbijają się w wodach Wisły. Jest to charakterystyczna panorama. Najlepiej widać to piękno z lewego brzegu rzeki i z Kępy Bazarowej [więcej – tutaj], która dzisiaj porośnięta jest gęstym lasem, a dawniej znajdowała się tutaj osada. Większość zabytków skupionych jest na Starym Mieście. Prawie wszystkie są bardzo dobrze zachowane i w nie zmienionej postaci pozostały do dzisiejszego dnia.

Wchodząc od strony Wisły przechodzimy przez Bramę Mostową. Jej dostojne mury sprawiają wrażenie, że przekraczamy wrota do jakiejś magicznej krainy. Ta iluzja jest tu rzeczywiście odczuwana. Przecież żył i pracował tu Mikołaj Kopernik. W słynnym toruńskim planetarium możemy zobaczyć niezwykły pokaz gwiazd na nocnym, sztucznie stworzonym niebie. Prezentacja jest tak realistycznie przygotowana, że czujemy się jak na jakimś pustkowiu, gdzie tylko gwiazdy rozświetlają ciemności.

W mieście odbywa się także święto piernika. Wtedy też aglomeracja przeżywa prawdziwy najazd turystów, a cukiernie zdradzają sekrety powstawania tych wyjątkowych ciastek. Jest to czas przeróżnych rozrywek, festiwali, koncertów i imprez plenerowych. Hotele pękają w szwach. Każdy kto raz poczuł tę atmosferę lubi tu wracać. Wybierając się do Torunia w tych dniach warto wcześniej pomyśleć o rezerwacji przed oblężeniem turystycznym [przydatny link "Toruń"], bo chociaż baza noclegowa jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie gości, może się zdarzyć, że zabraknie miejsca.

Innym ciekawym i bardzo klimatycznym miejscem są podziemia jednej z kamienic, w których znajduje się Dom Legend. Animatorzy wciągając widzów sprawiają, że zacierają się granice realnego świata i tego bajkowego, magicznego. W okresie letnim Toruń zamienia się w scenę na której główną rolę gra światło. Dwadzieścia wspaniale przygotowanych instalacji, niektóre w technice 3D, inne z kurtynami wodnymi i laserami to fantastyczne przeżycie. Najnowocześniejsza technologia w tak starym punkcie Polski to świetne połączenie.

Kłodzkie podziemne trasy i niezwykłe zabytki

Miasto stanowiące serce Kotliny Kłodzkiej jest miejscem pięknym i tajemniczym. Choć niewielkie, poszczyć się może wspaniałymi zabytkami, ma swój niepowtarzalny klimat i przyciąga co roku turystów szukających niezwykłych zakątków.

Kłodzko położone jest w dolinie między dwoma wzniesieniami, a najstarszą jego część z wybudowaną na Wyspie Piasek łączy XIV-wieczny Most św. Jana, ozdobiony rzeźbami fundowanymi później przez zamożnych mieszczan. Z nowszych części miasta można objąć wzrokiem panoramę starówki, pośrodku której wznosi się Rynek z pięknym, dużym ratuszem oraz dawna twierdza na wzgórzu.

Twierdza Kłodzko (https://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdza_Kłodzko) wznosi się w miejscu wcześniejszego grodu oraz zamku obronnego. Wybudowana została w XVII wieku, odgrywała rolę w wojnie między Prusami a Francją Napoleona oraz w późniejszych konfliktach, gdzie służyła też za więzienie czy obóz jeniecki. Fortyfikacje na górze stanowią nie lada gratkę dla turystów, a przewodnicy – oprowadzający w mundurach z epoki – mają do opowiedzenia wiele faktów historycznych, ciekawostek i intrygujących legend. Oprócz części naziemnej, z której dodatkowo rozciąga się wspaniały widok na okoliczne góry, możliwa do zwiedzania jest także trasa podziemna. Dodatkową atrakcją są organizowane latem zwiedzania nocne oraz sierpniowe Dni Twierdzy, podczas których można przenieść się w czasie za sprawą rekonstrukcji historycznych, w tym inscenizacji zdobycia twierdzy przez wojska napoleońskie.

Druga podziemna trasa Kłodzka wiedzie połączonymi piwnicami, starszymi nawet w wielu miejscach niż kamienice, które stoją nad nimi. Prowadzi od ul. Zawiszy Czarnego do ul. Grodzisko, tuż obok Twierdzy, ma długość ok. 600 m.

Oprócz tych niezwykle ciekawych dla turystów miejsc warto docenić także sam zabytkowy układ historycznej części miasta czy liczne piękne kamienice, rzeźby, fragmenty miejskich murów oraz piękne kościoły, choćby św. Jerzego i św. Wojciecha czy też Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z pięknym, bogato ozdobionym i wysoko sklepionym prezbiterium.

Oprócz miejsc oferujących noclegi (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,klodzko,0.html), Kłodzko zapewni każdemu turyście także lokale, gdzie można smacznie zjeść i tereny zielone, w których można wypocząć. Warto zwiedzić też okolicę – Duszniki-Zdrój, Wambierzyce, Kudowę-Zdrój, Lądek-Zdrój, pobliskie pasma górskie, w tym jedyne w swoim rodzaju Góry Stołowe. Kłodzko może być wykorzystywane jako baza noclegowa do dalszych wypadów, jak i cel kilkudniowej wycieczki sam w sobie.

Beskid Żywiecki – Korbielów

Korbielów jest miejscowością położoną na południowym krańcu Polski w Beskidzie Żywieckim w województwie śląskim. Liczy nieco ponad 1000 mieszkańców, będąc tym samym kameralnym zimowiskiem. Wieś nastawiona jest ściśle turystycznie w okresie zimowym, dzięki czemu podczas ferii zimowych ściąga tutaj bardzo dużo okolicznej młodzieży aby odstresować się od szkoły i odpocząć od obowiązków domowych. Lokalne zimowisko jest jednym z bardziej popularnych ze względu na to, że nie jest to główny obiekt turystyczny w okolicy. Walory miejscowości umożliwiają uprawianie sportów zimowych takich jak między innymi narciarstwo czy snowboard. Wyjeżdżając do Korbielowa możemy bardzo miło i przyjemnie spędzić czas jednocześnie nie siedząc bezczynnie i patrząc w telewizor. Osoby w wieku szkolnym jak i te potrzebujące dużo ruchu będą zachwycone. Wyjazd do tej miejscowości nie będzie nas dużo kosztował – koszt wynajęcia sprzętu nie jest ogromny i wynosi od 30 zł za komplet nart z ochraniaczami. Miejsce to jest idealne dla zimowego wypoczynku.

Baza noclegowa tej miejscowości, cieszącej się dużym zainteresowaniem wśród turystów jest świetnie rozwinięta i tym samym mamy możliwość wybierania w różnych ofertach. Obiektami, gdzie możemy przenocować są w dużej mierze tak zwane "agroturystyki", jak też wszelakie hostele i pensjonaty, oferujące nam bardzo dobre noclegi w niskich cenach. W Korbielowie koszt pobytu może wynosić od 30 zł do 100 zł za dobę w zależności od tego na co mamy aktualnie ochotę. Wieś ta jest bardzo dobra do spędzenia tam ferii zimowych i uprawianiu różnych sportów, nie tylko zimowych. Trzeba mieć też na uwadze, że w trakcie zjazdu na nartach bądź na tak zwanej "desce" można łatwo nabawić się kontuzji, powinniśmy więc uważać. Przed wyjazdem warto pamiętać, by spakować najpotrzebniejsze rzeczy. Dobrze też jest wcześniej dokonać rezerwacji miejsca noclegowego – dzięki temu w momencie przyjazdu będziemy mieć pewność, że miejsce w obiekcie, w którym chcielibyśmy spędzić pobyt jest dla nas dostępne. Aby dobrze wypocząć liczy się pozytywne nastawienie właśnie na udany relaks, zdecydowanie to jest kluczem do udanego urlopu.

Malownicze krajobrazy Rucinego-Nidy

W samym sercu Puszczy Piskiej leży malownicza miejscowość Ruciane-Nida. To miejsce, do którego chętnie przyjeżdżają turyści z różnych zakątków Polski właściwie o każdej porze roku. To nie dziwi, ponieważ na miejscu można zrelaksować się w ciszy i podziwiając piękne krajobrazy, uprawiać żeglarstwo, poznawać trasy rowerowe, ale także wybrać się zimą, kiedy sezon narciarski jest w pełni. W Rucianem-Nidzie z pewnością dobrze bawić się będą także osoby lubiące zwiedzać ciekawe miejsca.

Oczywiście największą atrakcję stanowią miejscowe jeziora. Na terenie miejscowości znajdują się dwa jeziora: Nidzkie oraz Bełdany. Już same spacery wokół nich są dużą przyjemnością, ponieważ krajobraz roztaczający się wokół jezior jest naprawdę piękny. Dodatkowo wokół zbiorników wodnych ciągną się ścieżki, które są idealnym miejscem nie tylko na piesze wędrówki, ale także jazdę na rowerze i poznawanie miejscowych oraz okolicznych atrakcji. Warto wspomnieć, że przez jezioro Bełdany przepływa prom osobowo – samochodowy, który pozwala na przeprawienie się przez wodę.

Dużą atrakcję turystyczną stanowią także rejsy wycieczkowe po mazurskich jeziorach – turyści mają do wyboru aż pięć możliwości – jeden z rejsów odbywa się w godzinach wieczornych i trwa blisko 3 godziny – warto zdecydować się na wypłynięcie na jeziora nocą kiedy roztaczające się mazurskie krajobrazy zapierają dech w piersiach. Oczywiście nie należy zapominać o tym, że na terenie Mazur można uprawiać różne sporty wodne. Dużą popularnością cieszą się spływy kajakowe, których trasa ciągnie się między innymi przez Bełdany. Co prawda trasa nie należy do najłatwiejszych, jednak amatorom mocnych wrażeń i sportów wodnych z pewnością przypadnie do gustu.

Odwiedzając Rucianem-Nidę koniecznie trzeba odwiedzić znajdujące się w pobliskim Praniu Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. To miejsce warte zwiedzenia przede wszystkim przez fanów twórczości poety, bowiem na miejscu można zobaczyć wiele zdjęć, rękopisów i innego rodzaju pamiątek związanych bezpośrednio z Gałczyńskim. Osoby chcące odwiedzić malownicze Rucianem-Nidę powinny znaleźć wygodną bazę noclegową. Możliwości jest wiele, ponieważ na miejscu działają ośrodki wypoczynkowe, ale także gospodarstwa agroturystyczne, czy pensjonaty. Ceny noclegów w Rucianem-Nidzie zaczynają się już od około 20 złotych za dobę.

Odkrywcy Polski: Rzepedź

Rzepedź jest malowniczą wsią położoną pomiędzy Beskidem Niskim a Bieszczadami. Geograficznie w rzeczy samej znajduje się w Beskidzie, a administracyjnie leży w powiecie sanockim, w gminie Komańcza. Komańcza jest jedną z największych gmin w Polsce, przy czym zdecydowaną większość jej powierzchni zajmują użytki leśne. Lokalna baza noclegowa dopiero się rozwija – wieś dopiero budzi się turystycznie. Z pewnością jest to okazja do wypoczynku w kameralnej atmosferze. Jest to miejsce idealne dla amatorów ciszy i spokoju. Do dyspozycji gości jest wiele możliwości letniego nocowania (noclegi Rzepedź), korzystne jest wynajęcie pokoju, prywatnej kwatery czy pola namiotowego.

Rzepedź jest małą perełką zagubioną wśród natury – wystarczy ją jedynie odnaleźć, by doznać jej piękna. Sama nazwa wsi wywodzi się od wołoskiego słowa "reprede", które oznacza "bystry potok". Przez jej tereny przepływa potok Rzepedka, i to właśnie nad nim znajduje się najstarsza i najciekawsza część osady. Oficjalnie została założona w 1526 roku jako wieś królewska – stało się tak dzięki przywilejowi wydanemu przez Mikołaja Wolskiego, który był starostą sanockim. W tym samym roku powstała we tam cerkiew, ale w 1824 roku na jej miejscu wzniesiono niezwykłą cerkiew Świętego Mikołaja Cudotwórcy wraz z trójkondygnacyjną dzwonnicą, będącą osobną konstrukcją. Materiały budowlane to drewno i kamień łamany, przy czym kamień występuje wyłącznie w warstwie podmurówki.

W 1896 roku zasoby cerkiewne zostały uzupełnione o ikonostas w wykonaniu Josipa Bukowczyka – niestety część tych ikon została skradziona. We wnętrzu świątyni można podziwiać wizerunki Matki Boskiej z Dzieciątkiem i Chrystusa Błogosławiącego, a także Świętej Anny Samotrzeć ze Świętym Joachimem i Józefem. Carskie wrota są ażurowe – przyozdobiono je motywem z winną latoroślą. Zachował się dwustronnie malowany ruski krzyż procesyjny. Konstrukcja budowli reprezentuje typ północno-wschodni łemkowski, w wariancie bezwieżowym. Jest tu także cmentarz przycerkiewny. Można mówić o cudownym ocaleniu cerkwi, zwłaszcza podczas dwóch wojen światowych i sytuacji politycznej w Polsce po 1945 roku. Cerkiew została "skonfiskowana" przez państwo w 1947 roku. Prze wiele lat świątynia była katolicką kaplicą pogrzebową – dzięki temu nie popadła w ruinę. W latach 70-tych XX wieku grekokatolicy przeprowadzili w niej remont. Kolejny – tym razem generalny – nastąpił w latach 1997-2000. Dzięki tym działaniom arcydzieło sztuki sakralnej nie zniknęło z powierzchni ziemi.

Nowęcin – kolejna dzielnica Łeby?

Nad polskim morzem trudno się nudzić i jeszcze trudniej wyjechać stamtąd bez łezki w oku i tęsknoty w sercu. Ten wyjątkowy region na północy kraju, to nic innego jak fantastyczne miejsce na letnie wakacje czy na romantyczny weekend spędzony tylko we dwoje. Morze Bałtyckie to jeden z najciekawszych europejskich zbiorników wodnych, a co za tym idzie każdego roku przyciąga tłumy turystów spragnionych relaksu na plaży, aktywnego spędzania czasu i odpoczynku od pędu życia. Rewelacyjnie rozwinięta baza noclegowa to z pewnością kolejny argument, który przemawia za tym, aby spędzić choć kilka dni w roku wylegując się na plaży i oddając ulubionym rozrywkom. W wąskim pasie wybrzeża mnóstwo jest świetnych miejscowości, w których można spędzić interesujące wakacje lub po prostu leniwy i relaksujący pobyt. Wszystko zależy od naszych upodobań i gustu. Wielu turystów wybiera głośne i popularne kurorty pełne innych gości oraz wspaniałych, ale nieco komercyjnych atrakcji. Inni zdecydowanie wolą spokój i ciszę.

Gdzie zatem pojechać w poszukiwaniu jednego i drugiego jednocześnie? Jest takie miejsce i nazywa się Nowęcin. Ta mała wioska położona nie bezpośrednio nad morzem, ale nad brzegiem uroczego jeziora, to niewątpliwy czarny koń w wyścigu polskich letnisk do tytułu najciekawszej miejscowości na wakacje. Choć Nowęcin coraz częściej uważany jest po prostu za południowo-wschodnią dzielnicę Łeby (>>https://pl.wikipedia.org/wiki/Leba), nadal posiada bardzo dużą odrębność i świetną atmosferę letniska, które choć piękne, nadal świeci pustkami. Jest to idealne rozwiązanie dla osób szukających odpoczynku i relaksu w ciszy, bez tłumów innych turystów, ale jednocześnie w bliskiej odległości do kurortu, który ma w zanadrzu dobre restauracje, ciekawe rozrywki i wspaniałe krajobrazy rodem z pustyni.

Również obiekty noclegowe znajdują się w tej małej miejscowości (>>http://meteor-turystyka.pl/noclegi,nowecin,0.html). Oprócz zwykłych kwater prywatnych, można się tutaj przespać w prawdziwym zamku, który kilka lat temu z powodzeniem przerobiono na piękny i nietuzinkowy hotel. Jest to prawdziwy rarytas dla osób, które cenią bogato zdobione, starodawne wnętrza i odrobinę luksusu na wakacjach. Nowęcin ma jednak do zaoferowania znacznie więcej niż nocleg w zamku czy łatwy i szybki dojazd do Łeby. Warto się o tym przekonać na własnej skórze i już dziś zarezerwować pobyt w tym malowniczym zakątku polskiej północy.

Ciekawe miejsca Zwardonia

Jeśli ktoś się zastanawia nad tym, czy rezerwując noclegi w Zwardoniu na pewno znajdzie dla siebie wiele ciekawych atrakcji turystycznych, a w szczególności zabytków, to z pewnością może przekonać się o tym, że takich miejsc nie będzie brakowało. Tym bardziej, że jest to miejscowość znajdująca się w doskonałej lokalizacji – w Beskidzie Żywieckim. Zatem nawet tutejsza baza noclegowa [widoczna w wyszukiwarce Meteora] zalicza się do jednych z najciekawszych. Patrząc na to, że Zwardoń jest miejscowością przygraniczną, możemy spodziewać się tego, że była ona odwiedzana jeszcze przed laty jako atrakcyjne miejsce do przeprawy na Słowację. Rzeczywiści, do jednych z zabytkowych miejsc zalicza się między innymi Schronisko Turystyczne Dworzec Beskidzki.

Obiekt architektoniczny został wybudowany na początku XX wieku. Można go obecnie znaleźć w pobliżu stacji kolejowej. Niestety niegdyś prosperujący hotelik obecnie już nie przyjmuje żadnych gości. Jeśli będziemy dokładniej zwiedzać Zwardoń oraz jego okolice prędzej czy później natrafimy na bardzo urokliwe kapliczki. Te niewielkie postumenty znajdują się na granicy miejscowości. Oczywiście każda z nich już od dawna posiada wymiar zabytku.

Poszukując kolejnych zabytków, można spokojnie przenieść się także do okolicznych miejscowości. Trafiając do Soli Kiczora, możemy odwiedzić kaplicę na Szpakach. Co ciekawe sama kaplica została wybudowana już w 1890 roku. Natomiast jeszcze w XVI wieku nie było w tym miejscu praktycznie zaludnienia, ponieważ góry należały do dzikich i całkowicie nieznanych. Natomiast w miejscowości Sól znajdziemy zabytkową dzwonnicę, pochodzącą z 1837 roku. Wykonana niemalże w całości z drewnianych desek wznosi się dumnie do góry, pokazując wspomnienia po dawnej architekturze. Wybierając się nieco na Południe od Zwardonia, dotrzemy do Rycerki Górnej. Tam rzeczywiście mamy niebywałą okazję do tego, żeby zobaczyć wspaniały obelisk, który został postawiony bohaterowi o pseudonimie Jefremow.

Właściwie podróżując po całej okolicy, co chwilę można natrafiać na ciekawe zabytki. Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że jest to idealny moment, żeby jeszcze lepiej zapoznać się z historią, a także obyczajami naszego kraju. W końcu często wyjeżdżamy na wakacje zagranicę, a w Polsce nadal czeka na nas tyle ciekawych miejsc, które warto zobaczyć.

Magia Kątów Rybackich – wodne wojaże

Każdy miłośnik wodnych sportów z pewnością chętnie spędzi swój czas w Kątach Rybackich, miejscowości położonej tuż nad Zalewem Wiślanym. Atrakcyjne ulokowanie sprawia, że miejscowość ta jest miejscem wprost wymarzonym dla każdego, kto kocha wodne rozrywki. W sezonie letnim, najbardziej popularne jest tutaj żeglarstwo, w zimie natomiast bojery. Nie ma znaczenia jaka jest pora roku. Tutaj życie tętni przez cały okrągły rok.

Kąty Rybackie są wsią typowo rybacką. Znajduje się tutaj port morski, są również morskie przystanie. Niezwykłą popularnością cieszą się piaszczyste plaże, rozciągające się na znacznym obszarze miejscowości. Równie popularna jest tutejsza przyroda. Znajduje się tu Rezerwat Ornitologiczny, w którym zamieszkuje największe w całej Europie skupisko kormoranów. Park utworzono tutaj w roku 1957, a jego powierzchnia wynosi aż 11 hektarów. Jak przystało na wieś rybacką, pełna jest zabytków z życia rybaków i szkutników. Podziwiać je możemy w Muzeum Zalewu Wiślanego, będącego jednym z oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Kąty Rybackie przyjazne są nie tylko dla dorosłych turystów, ale także dla najmłodszych, którzy mają szanse przeżyć tutaj niezapomniane chwile w Pirackiej Zatoce. Jest to największy park dziecięcej rozrywki na całym obszarze Mierzei Wiślanej. Nie zabraknie tutaj zjeżdżalni, trampolin i innych dmuchanych atrakcji. Dzieci z pewnością będą zachwycone. To miejscowość, którą często wybierają turyści ze względu na noclegi. Kąty, mimo, że są wsią, nie ustępują w niczym większym kurortom nadmorskim, również jeśli chodzi o bazę noclegową czy gastronomiczną. Na turystów czekają tutaj miejsca kwaterunkowe (pokoje), restauracje, bary i mnóstwo pozytywnej energii. Panuje tutaj niepowtarzalny klimat i otwartość na przyjezdnych ludzi. Każdy poczuje się tutaj jak w domu. Najczęściej przyjeżdżają osoby, które cenią sobie spokój i ciszę, relaks i odreagowanie. Nie znajdziemy tu wielkomiejskiego huku, nie zabraknie nam jednak zieleni, cichych zakątków i pięknych widoków. Każdy czuje się wspaniale, a większość wciąż powraca. Nic dziwnego, Kąty mają prawdziwą moc, a magia tego miejsca przyciąga nas jak prawdziwy magnez. Warto sprawdzić to na własnej skórze.